Narodowy Proigram Czytelnictwa
13.11.2017 Gim3 785

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 realizują zadania związane z czytelnictwem i promocją książki.

Biblioteka  otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa - 12000 zł oraz 3000 zł z budżetu gminy. Książki, które zostały zakupione zaproponowali w szkolnym głosowaniu uczniowie  oraz nauczyciele.  Dzięki temu programowi biblioteka wzbogaciła się o prawie 700 tytułów.

Każda klasa przygotowuje projekt  związany z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki. Uczniowie mają dużo ciekawych pomysłów, które będą realizować do końca roku szkolnego.

To przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim zwiększenie czytelnictwa wśród uczniów i popularyzację literatury. Z księgozbioru mogą korzystać nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również rodzice.

Oprac. M.Osińska