Konkurs Kaligraficzny w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3
12.12.2017 Gim3 678
Powiązane galerie:

W czwartek 30 listopada uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjalnych wzięli udział w konkursie pięknego pisania. Każdą klasę mogła reprezentować dowolna liczba uczniów. Do konkursu zgłosiło się 32 uczestników.

Zadaniem polegało na przepisaniu tekstu utworu pt. „Dziwny jest ten świat”.
Ocenie podlegał m.in. kształt liter, prawidłowość połączeń, proporcjonalność, rozmieszczenie tekstu, zachowanie akapitów, stosowanie ozdobników, estetyka pisma.

Komisja w składzie: Angelika Smolińska, Edyta Strzyżewska, Małgorzata Osińska, Michał Gacka, wybrała 7 prac, z których wyłoniono 3 spełniające kryteria oceny.

Tytuł „Mistrza Kaligrafii” zdobyła Anna Masloch z klasy 2e, która w nagrodę otrzymała pióro.
Przyznano również dwa wyróżnienia - dla Martyny Grochowskiej z klasy 3f i Marty Sobczak z klasy 3b, które otrzymały okolicznościowe kubki.

Celem konkursu było zachęcenie do estetycznego i starannego pisania, dbałość o kształtne, poprawne pismo, zachęcenie do zapoznania się z historią kaligrafii i rodzajów pisma.

Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna.