Nauczyciele SOS na szkoleniu w Spale
03.12.2017 Gim3 190

W dniach 21-22 listopada br. w COS w Spale odbyła się coroczna konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i koordynatorów SOS regionu Północ. Przez dwa dni wszyscy uczestniczyli w licznych zajęciach. W spotkaniu wzięli też udział  trenerzy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Nakle działającego przy ZS-P 3 w Nakle - Krzysztof Benenowski, Artur Sierzchuła i Michał Nowak.

W czasie trwania konferencji odbyły się wykłady z psychologii prowadzone przez dra Przemysława Pieczyńskiego (Układ nerwowy wnauczaniu ruchu) i Kamila Radomskiego (Sport Pozytywny - model i7W), a dr Remigiusz Rzepka i Aleksandra Droździok przedstawili program przygotowania motorycznego oraz metodykę ćwiczeń motorycznych i profilaktykę urazów w sporcie.

Kierownictwo projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (Waldemar Wspaniały, Zbigniew Krzyżanowski) przedyskutowało z uczestnikami konferencji zmiany w sposobie funkcjonowania programu w najbliższych latach.

Swoją wizję rozwoju siatkówki przedstawili świetni praktycy - selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek - trener Jacek Nawrocki oraz dyrektor SMS-u w Szczyrku - Grzegorz Wagner.

Ostatnim praktycznym akcentem szkolenia był pokaz ćwiczeń stosowanych w SMS-ie w Szczyrku przygotowany przez Wiesława Popika, a grupą ćwiczebną były dziewczęta z SOS w Tomaszowie Mazowieckim.

fot. https://photos.app.goo.gl/iriN5XmtCjvwfltY2