Maraton Czytania
Powiązane galerie:
10.12.2017

Gimnazjum nr 3

Uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 wzięli udział w akcji pn. Maraton Czytania. Maraton trwał kilka godzin, a uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych, wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Celem akcji była promocja nowych książek i zachęcenie uczniów do czytania.

Czytanie książek już od najmłodszych lat rozwija u dzieci m.in. wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, dlatego każde przedsięwzięcie związane z promocją czytania jest dobre.

Od godzin porannych uczniowie słuchali książek o różnorodnej tematyce. W klasach młodszych czytano opowiadania świąteczne, które zainaugurowała wicedyrektor szkoły pani Alina Smarszcz.
W klasach starszych uczniowie słuchali opowiadań przygodowych czytanych przez zaproszonych gości - panią Iwonę Piętę z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nakle oraz radnego pana Antoniego Żygowskiego. Uczniowie klas III i IV podczas słuchania otrzymali od p. A. Żygowskiego słodycze.
Młodzież klas VII oraz II i III gimnazjalnych miała możliwość zapoznania się z książkami, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Lektorzy wybrali takie fragmenty, aby wzbudzić ciekawość i skłonić uczniów do kontynuacji książki. Wśród zaproszonych gości byli: pani Eugenia Czyż – Rydzyńska, która zaprezentowała książkę „Oskar i Pani Róża”, i pan Adam Dziewałtowski, który przeczytał fragment „Zwiadowców”.
Swoje propozycje czytelnicze przedstawiła w języku niemieckim p. Małgorzata Komorowicz, natomiast w języku angielskim p. Angelika Smolińska.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała lektorów, a po zakończeniu maratonu część uczniów wypożyczyła zaprezentowane tytuły.

Organizatorami Maratonu Czytania byli Mariusz Krause z biblioteki szkoły podstawowej i Małgorzata Osińska z biblioteki gimnazjalnej.
Organizatorzy składają podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję promocji książki.

Opr. M.Osińska