Prezent od Prezydenta RP
19.01.2018 Gim3 755

Biblioteka gimnazjalna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy list oraz okolicznościowy egzemplarz „Wesela” Stanisława  Wyspiańskiego.

Ten niecodzienny prezent jest związany z udziałem szkoły w Narodowym Czytaniu. W liście Prezydent podziękował uczestnikom za udział w akcji i zachęcił do wzięcia udziału w kolejnej edycji, w której będą przypomniane dzieła literatury traktujące o niepodległości naszego kraju.

Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie gimnazjum już po raz drugi brali udział w tym projekcie. Widowisko przedstawiające obraz epoki S. Wyspiańskiego zostało przygotowane z dużym zaangażowaniem wszystkich uczestników (muzyka, dekoracje, stroje.)

Słowa skierowane przez Prezydenta do czytających lekturę „Wesela” mobilizują do wzięcia udziału w kolejnej akcji Narodowego Czytania w 2018 roku.

Oprac. Osińska Małgorzata