Wyśpiewały sukces na Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej
04.06.2015 Gim3 1290

Podczas VIII Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Olszewce w środę 3 czerwca 2015 roku, Oliwia Wiśniewska zdobyła II miejsce, natomiast Agata Brzezińska - wyróżnienie. W konkursie udział wzięło łącznie 165 uczesników w 67 prezentacjach z 28 szkół Powiatu Nakielskiego.

Organizatorami byli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce.
Festiwal odbył się w ramach realizacji projektu "Wiejska Akademia Umiejętności na tropie talentów", który został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle. Autorką projektu jest Grażyna Kamińska.
Otwarcia Festiwalu dokonała Bernadeta Tadych- Manuszewska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce im. Józefa Blechacza oraz sołtys wsi, Ryszard Kubiak.
Jury w składzie:
Elżbieta Guzmann, absolwentka Akademii Muzycznej na wydziale dyrygentura chóralna i edukacja muzyczna. Nauczyciel wiedzy o kulturze, sztuki i muzyki w Liceum Ogólnokształcącym nr 7 w Bydgoszczy. Dyrygent chóru "Septyma" prowadzi zajęcia z emisji głosu z nauczycielami i młodzieżą. Mirosława Maison, mgr sztuki, absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego o specjalności dyrygentura chóralna, muzyka estradowa, edukacja muzyczna. Instruktor zajęć umuzykalniających w Nakielskim Ośrodku Kultury, artystka chóru Opera Nova w Bydgoszczy. Dorota Krzemińska, mgr filologii angielskiej. Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.
Oceniono 67 prezentacji muzycznych z 28 szkół Powiatu Nakielskiego. Łącznie Gospodarstwo Agroturystyczne Państwa Marii i Telesfora Horodeckich z Olszewki, w którym odbywał się festiwal, gościło 165 uczestników. Partnerami Festiwalu był Nakielski Ośrodek Kultury, którego pracownicy - akustycy zadbali o odpowiednie nagłośnienie muzycznych przesłuchań oraz Fundacja „W Kuźni", która dla Laureatów ufundowała bezpłatne nagranie nagrodzonych utworów.

Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek wszystkim wykonawcom i ich nauczycielom. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę pocieszenia, zaś Laureaci oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorzy dziękują paniom: Elżbiecie Mirosławskiej, Małgorzacie Kornackiej, Aleksandrze Mindzie, Darii Hoppe-Sójka, Magdalenie Werner, Justynie Smażyk, Elżbiecie Mindzie, Krystynie Kamińskiej, Justynie Lemańczyk i Genowefie Owczarz za wszelką pomoc w organizacji Festiwalu.

Laureaci Festiwalu:

I Grupa wiekowa – klasy I- III

I miejsce – Sonia Ataya, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie
II miejsce – Urszula Dąbrowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle n. Not.
III miejsce – Alicja Zygmunt, Szkoła Podstawowa w Sadkach

Zespoły:
I miejsce - Martyna Rzyska i Aleksandra Świniarek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle n. Not.
III miejsce – Funny Kids, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. J. Blechacza

II grupa wiekowa – klasy IV – VI

Soliści:
I miejsce – Wiktoria Vollmuller, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle n. Not.
II miejsce – Weronika Oczki, Szkoła Podstawowa w Rynarzewie
III miejsce – Aleksandra Roj, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie
Wyróżnienie – Martyna Cieślikiewicz, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Paterku

Zespoły:
I miejsce – „Belcanto", Szkoła Podstawowa w Rynarzewie
II miejsce – „Fraszka", Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie
III miejsce – „The sound of Liverpool", Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Paterku
III miejsce – "Zula", Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni

III grupa wiekowa – klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne

Soliści:
I miejsce – Malwina Pater, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu
I miejsce – Monika Domek, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Nakle n. Not.
II miejsce – Adam Kalinowski, Gimnazjum nr 1 w Szubinie
II miejsce – Oliwia Wiśniewska, Gimnazjum nr 3 w Nakle n. Not.
III miejsce – Kasandra Marczak, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzelu

Wyróżnienia:

Kamil Kmieć, Gimnazjum nr 1 w Szubinie
Jagoda Masłowska, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy
Agata Brzezińska, Gimnazjum nr 3 w Nakle n. Not.
Aleksandra Bednarek, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Nakle n. Not.
Dominika Pobłocka, I liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie

Źródło: