Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MCK
11.05.2015 Gim3 682

Od 7 do 10 maja 2015r. w całym kraju w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbywają się przedsięwzięcia, podczas których prezentowane są różnorodne pomysły, inwestycje, działalność, zrealizowane z Funduszy Europejskich.

Ochotnicze Hufce Pracy aktywnie uczestniczą w obchodach DOFE. Na tę okoliczność kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle przygotowała dla młodzieży z lokalnych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych przedsięwzięcia dotyczące Funduszy Europejskich.

8. maja zrealizowane zostały zajęcia dla uczniów Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 4 w Nakle, których celem było zaprezentowanie i omówienie dotychczasowej działalności Młodzieżowego Centrum Kariery, które powstało w ramach wykorzystania środków z Unii Europejskiej.

Podczas spotkania młodzież poznała specyfikę pracy, a także istotę realizowanych przez jednostki Ochotniczych Hufców Pracy projektów współfinansowanych z UE. Druga część spotkania dotyczyła dokonywania przez uczniów wyborów edukacyjno-zawodowych.

Młodzież rozwiązywała test, dzięki któremu miała możliwość poznać swoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe. Omówione wyniki ukazały wiele możliwości wyboru szkół ponadgimnazjalnych, dzięki którym uczniowie mają szansę zdobyć wymarzoną profesję. Zaprezentowane zostały zawody, w których warto zdobywać i poszerzać swoje kwalifikacje, gwarantujące dobre zatrudnienie w przyszłości.

Ostatnim etapem spotkania była prezentacja i omówienie filmu edukacyjnego pt. „Wybieram szkołę. Wybieram zawód", który szczegółowo prezentuje aspekty, które warto uwzględnić podczas dokonywania wyborów szkoły i zawodu.

materiał: Martyna Różańska – doradca zawodowy MCK Nakło nad Notecią