Kraje Unii Europejskiej
21.05.2015 Gim3 808

W związku z niedawnymi obchodami Dnia Europy uczniowie Gimnazjum nr 3 w Nakle przygotowali przegląd 15 (spośród 28) wybranych krajów członkowskich. Celem spotkania było zapoznanie z kulturą i zwyczajami panującymi w różnych państwach europejskich. Większości prezentacjom towarzyszył pokaz multimedialny z ciekawostkami geograficznymi i turystycznymi, kulturowymi i językowymi, sztandarowymi postaciami ówczesnymi jak i z przeszłości, przy dźwiękach utworów muzycznych danego kraju.

Nie zabrakło charakterystycznych strojów oraz tradycyjnych poczęstunków dla Jury oraz zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Uczniowie zaprezentowali nastęujące państwa: Cypr, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gracja, Hiszpania, Malta, Niemcy, Polaska, Portugalia, Rumunia, Słowacja oraz Węgry.
I miejsce zdobyła prezentacja Grecji - kl. IIIf, II miejsce Węgier - kl. IId oraz III miejsce Włoch - kl II.c.
W jury zasiedli: p. Jolanta Tucholska jako przewodnicząca oraz p. Angelika Sobolewska-Smolińska i p. Michał Gacka.
Prezentację prowadziły przedstawicielki Parlamentu Szkolnego, z którego inicjatywy powstało to spotkanie, Paulina Grudzińska oraz Karolina Gemziak. Opiekunką Parlamentu jest p. Maria Lach-Kuśnierkiewicz oraz Agnieszka Jakś-Jankowska.

Więcej zdjęć - w Galerii