Agata pierwsza w Konkursie Poezji
27.05.2015 Gim3 1245

26 maja 2015 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II pt. " Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd", w którym I miejsce zajęła Agata Piniarska, oraz wyróżnienie zdobyła Paulina Grudzińska.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała.

O najwyższe miejsca ubiegało się 12 gimnazjalistów z następujących szkół: Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią i Zespołu Szkół w Paterku. Jury w składzie: p. Romana Janka - animator teatralny, p. Paweł Pałubicki – kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Paterku i p. Edyta Pietrykowska- nauczyciel Zespołu Szkół w Paterku ogłosiło werdykt:

1 m. Agata Piniarska - Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią za wiersz pt. „ Szymon z Cyreny"

2 m. Zuzanna Bembnista - Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią za fragment „Tryptyk Rzymski- Zdumienie"

3 m. Marta Kożuchowska- - Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią za fragment „ Wybrzeże pełne ciszy"

Wyróżnienie

Paulina Grudzińska - Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią za wiersz „ Co mi mówisz "

Olga Lubianiec - Zespół Szkół w Paterku za wiersz „ Do sosny polskiej"

Olga Cegiełko - Zespół Szkół w Paterku za wiersz „ ... Ktoś się długo pochylał nade mną"

Laureaci otrzymali z rąk przewodniczącego jury i organizatorów nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy młodym talentom i nauczycielom przygotowujących uczniów.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Panu Sławomirowi Napierale za wsparcie finansowe w postaci nagród książkowych oraz rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Paterku za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.

Źródło: www.kurier-nakielski.pl