Jak Cię widzą tak Cię piszą...
30.05.2015 Gim3 1232

Dnia 21.05.201 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego "Jak Cię widzą tak Cię piszą – wygląd i zwyczaje Anglika, Szkota, Irlandczyka oraz Nakielanina".Celem projektu było zdobycie wiedzy na temat typowych zwyczajów i strojów zarówno Brytyjczyków jak i Nakielan. W ramach przygotowań do projektu uczniowie klasy IIA (Natalia Nowicka, Weronika Murek, Ola Radtke, Szczesniak Kasia, Emilia Wiechowska, Kacper Poliński, Mateusz Karnowski) i IIC (Paula Budzińska)

przeprowadzili sondę uliczną wśród mieszkańców Nakła, którą zaprezentowali zebranym gościom. Uczniowie ocenili wiedzę przepytywanych przechodniów na ocenę bardzo dobrą. Sami uzupełniali swoją wiedzę na temat stroju Nakielskiego odwiedzając Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Uczniowie pokazali również wykonane przez siebie prezentacje multimedialne o strojach i zwyczajach Walijczyków, Irlandczyków, Szkotów i Nakielan. Na koniec na zabranych gości czekała niespodzianka – pod jednym z krzeseł ukryta była trzylistna koniczyna – według tradycji irlandzkiej symbol szczęścia. W zamian za koniczynę uczniowie wręczyli szczęśliwcowi 'garnek' wypełniony złotymi monetami. Goście zostali również przepytani ze zdobytej wiedzy a w nagrodę czekał na nich słodki poczęstunek. Opiekunem projektu była Magdalena Kabacińska.

Więcej zdjęć - w Galerii

Tekst: M.Kabacińska