VIII Powiatowy konkurs angielskiego za nami
31.05.2015 Gim3 1284

Już po raz ósmy uczniowie z całego powiatu zmagali się w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego 29 maja 2015, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Nakle. Do konkursu przystąpiło łącznie 16 uczestników z 6 szkół: ZS Stowarzyszenia „Żakus" w Anilinach, Gimnazjum w Kowalewie, Gimnazjum w Mroczy, ZSP w Samostrzelu, Gimnazjum nr 3 oraz nr 4 w Nakle. Otwarcia dokonał dyrektor Leszek Dornowski wraz z organizatorami.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu leksukalno-gramatycznego z elementami słuchania i pracy z tekstem. Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy. Rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu konkursu, dzięki sprawnej współpracy przy sprawdzaniu prac przez organizatorów wraz z opiekunami przybyłych uczniów.
Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 3 w Nakle, Wydawnictwo Oxford oraz Wydawnictwo MacMillan.

Warto nadmienić, iż zdobywczyni I miejsca to podwójna laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego oraz Języka Angielskiego pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Wyniki konkursu:

1. Ola Kaczmarek z Gimnazjum nr 3 w Nakle
2. Paweł Hejza z Gimnazjum nr 3 w Nakle
3. Agata Bronowicz z Gimnazjum nr 4 w Nakle
4. Ksenia Narożniak z Gimnazjum nr 4 w Nakle
5. Zuzanna Jasińska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu, Weronika Bratkowska z Gimnazjum nr 4 w Nakle

Ponadto wyróżnienia za uzyskanie powyżej 50 punktów na teście otrzymali:
- Dominika Stefaniuk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu
- Aleksandra Rachubińska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie
- Kacper Jasiński z Zespołu Szkół „Żakus" w Anielinach
- Mikołaj Pietrasik z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy
- Paulina Grudzińska z Gimnazjum nr 3 w Nakle

Organizatorzy mają nadzieję, iż w kolejnej edycji więcej szkół przyjmie zaproszenie i wystawi swoją reprezentację, aby ubiegać się o miano najlepszego w konkursie z tak długą tradycją.
Wszystkim powyżej wymienionym serdeczne gratulujemy!

Więcej zdjęć - w Galerii

Materiał: Organizatorzy