Wycieczka do Niemiec
12.06.2015 Gim3 2378
grafika

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w dniach 1-3 czerwca 2015r. kolejny już raz uczestniczyli w wycieczce do Niemiec, która na dobre zapisała się w tradycji szkolnych wyjazdów. Jest to już ósma wycieczka do naszych sąsiadów, a druga na Wyspę Tropikalną.

Pierwszego dnia zwiedzili zabytki stolicy Niemiec – Berlina. Kolejnego dnia podziwiali piękno parku Sanssouci w Poczdamie, słynny deptak Brandenburgerstraβe z Bramą Brandenburską oraz Park Filmowy Babelsberg, gdzie uczestniczyli m. in. w pokazie kaskaderskim, w projekcji filmu i grach komputerowych 4D. Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki korzystali ze wszystkich atrakcji wodnych na wyspie tropikalnej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz i nauka salsy, prowadzona przez kubańskich instruktorów tańca. Wyjazd umożliwił praktyczne wykorzystanie umiejętności językowych w sytuacjach życia codziennego, stał się motywacją do poznania obcych kultur i wzmożonej nauki języka niemieckiego. Warto nadmienić, iż wycieczka była dofinansowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
w związku z tym z wypoczynkiem, zabawą i zwiedzaniem przeplatały się często treści profilaktyczne. W przyszłym roku organizatorzy zapraszają do największego parku rozrywki w północno-zachodnich Niemczech – Heideparku.

Materiał : Organizatorzy

Pełna fotorelacja: w Galerii

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane